رئیس صندوق رفاه خبرداد؛

تغییر نام خوابگاه های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل

تغییر نام خوابگاه های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل

به گزارش دانشگاه فارسی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ پیوست فرهنگی خوابگاه های متاهلی تا نیمه شهریورماه خبرداد و اظهار داشت: دراین پیوست عنوان خوابگاه های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل تغییر یافت.مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی آماده سازی خوابگاه های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت: هدف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال تحصیلی جدید پوشش ۵۰ درصدی دانشجویان روزانه در خوابگاه ها است ولی حالا بطور متوسط، ۳۷ درصد این دانشجویان را می توانیم پوشش دهیم.
وی افزود: از همین رو برای سال تحصیلی جدید برای حدود ۷۰ هزار نفر دانشجو یا باید خوابگاه بسازیم و یا اجاره نماییم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: دانشگاه هایی که با کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه می شوند، می توانند با بهره گیری از ظرفیت وام ودیعه مسکن گروهی صندوق نسبت به اجاره خوابگاه اقدام نموده و در اختیار دانشجویان قرار دهند. این وام می تواند در تامین خوابگاه، بخش عظیمی از کمبود ظرفیت خوابگاهی دانشگاه ها را برطرف کند.
احداث ۸۹۵ واحد خوابگاهی متاهلی / ابلاغ‬ پیوست فرهنگی خوابگاه های متاهلی تا نیمه شهریور
وی درباره ی خوابگاه های متاهلی نیز اظهار داشت: تا امروز ۸۹۵ واحد خوابگاهی متاهلی در دانشگاه های سراسر کشور کلنگ زنی شده و انشاالله پیوست فرهنگی این خوابگاه ها تا نیمه اول شهریور ماه به دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید تا بر طبق این پیوست خوابگاه های متاهلی راه اندازی شود.
گنجی با اعلان اینکه پیوست فرهنگی خوابگاه های متاهلی با همکاری معاونت فرهنگی وزارت علوم و کارشناسان شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است اضافه کرد: این پیوست فرهنگی بر طبق سبک زندگی ایرانی اسلامی تهیه شده و به ایجاد فضای با نشاط برای دانشجویان متأهل تاکید کرده است.
تغییر عنوان خوابگاه های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل
وی افزود: همین طور در این پیوست فرهنگی به راه اندازی مجتمع های مسکونی دانشجویان متأهل بجای خوابگاه های متاهلی اشاره شده، و با توجه به این که خوابگاه های متأهلی در حقیقت یک «مجتمع مسکونی در قسمتی از شهر» است. پس در یک نگاه فرهنگی و خانواده بنیان عنوان خوابگاه های متأهلی باید به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل تغییر کند تا قابلیت های آن در سکونت پدیدار شود و به تبع آن، کیفیت زندگی ارتقا یابد.

1401/06/04
11:08:02
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است