رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم:

پرداخت بودجه برای ساخت خوابگاه از جانب صندوق مغایر قانون است

پرداخت بودجه برای ساخت خوابگاه از جانب صندوق مغایر قانون است

به گزارش دانشگاه فارسی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: پرداخت هر گونه بودجه برای ساخت خوابگاه از جانب صندوق رفاه دانشجویان مغایر با قانون است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان در بازدید از دانشگاه صنعتی قوچان در نشستی با هیئت رئیسه این دانشگاه عنوان کرد: امروز با بررسی کشورهای توسعه یافته و یا درحال توسعه در می یابیم که این کشورها به توسعه دانایی از مسیر توجه و اهمیت دادن به دانشگاه ها دست یافته اند.
وی ضمن اشاره به نقش خیرین در توسعه دانشگاه ها اظهار داشت: امروز خیلی از دانشگاه های معتبر و مؤثر جهان، توسط خیرین بنا شده اند و خیرین علاوه بر ساخت و ساز در پشتیانی تجهیزاتی و نوسازی هم در کنار مسئولین دانشگاه ها کمک یار هستند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن اشاره به این که پرداخت هر گونه بودجه برای ساخت خوابگاه از جانب صندوق رفاه دانشجویان مغایر با قانون است، و از مسئولین دانشگاه ها خواست، برای ساخت خوابگاه های دانشجویی از صندوق درخواست کمک مالی نداشته باشند، هر چند برای افزایش ظرفیت خوابگاه های دانشجویی، بجز کمک مالی مستقیم از جانب بودجه صندوق، هر اقدامی که لازم باشد با تمام توان در کنار مسئولین دانشگاه ها خواهیم بود.
وی در همین زمینه اضافه کرد: البته طبق روند موجود، اگر دانشگاهی مبادرت به ساخت خوابگاه دانشجویی نماید و در این حوزه، خوابگاه درحال ساخت ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از بودجه خود دانشگاه و یا با کمک خیرین داشته باشد، ۵۰ درصد باقیمانده را وزارت علوم تقبل می کند.
وی افزود: از سوی دیگر، قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت هم راه کارهای قانونی مناسبی، برای حمایت مالی در این بخش در نظر گرفته است.
گنجی در ادامه ضمن اشاره به دیگر راهکارهای موجود در این حوزه از مسؤلان دانشگاه ها خواست ارتباط و تعامل خویش را با سازمان برنامه و بودجه تقویت نمایند و با استفاده از ظرفیت قوانین در ارتباط با جذب حداکثری اعتبارات اقدام نمایند تا بتوانند روند ساخت و ساز و رفع کمبودهای دانشگاه را بهتر و سریع تر دنبال کنند.
وی در انتها ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه قوچان ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه را بسیار پایین تر از متوسط کشوری ارزیابی کرد و خواهان توجه جدی متولیان استانی و خیرین در کنار حمایت های دولتی شد تا این دانشگاه در زمینه خوابگاه سازی بتواند در دوره ای ۵ ساله به میزان متوسط کشوری ارتقا یابد.

1401/05/24
10:02:50
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است