براساس قانون حمایت از خانواده؛

تکلیف دانشگاهها درباره اختصاص ۱۰ درصد بودجه به خوابگاه متاهلی

تکلیف دانشگاهها درباره اختصاص ۱۰ درصد بودجه به خوابگاه متاهلی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دانشگاه ها مکلف هستند 10 درصد از بودجه اختصاصی و 10 درصد از بودجه تملک و دارایی خودرا به راه اندازی خوابگاه های متاهلی اختصاص دهند.


امیر حسین بانکی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی و ایجاد خوابگاه های متاهلی اظهار داشت: ما بطور مرتب با مسئولان وزارت علوم در این خصوص جلسه داشته ایم. دانشگاه ها باید ۱۰ درصد از بودجه اختصاصی دانشگاه ها و ۱۰ درصد از بودجه تملک و دارایی را به خوابگاه سازی متاهلی اختصاص دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همین طور تسهیلاتی دراین زمینه پیش بینی کرده ایم.
محمد علی زلفی گل وزیر علوم نیز در این خصوص اظهار داشت: ماده ۷ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی مراکز دانشگاهی را مکلف می کند ۱۰ درصد از درآمدهای اختصاصی و ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای را برای راه اندازی، تکمیل و تجهیز خوابگاه های متاهلی اختصاص دهند.
وی با تاکید بر اهمیت قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت اظهار داشت: همه معاونت های این وزارتخانه با همکاری همه جانبه در امتداد اجرای دقیق مواد این قانون تلاش کنند.
وزیر علوم اشاره کرد: باید به هر نحوی حمایت خودرا از دانشجویان متأهل داشته باشیم و شرایط را برای فرزندآوری آنان تسهیل نماییم.


منبع:

1401/04/31
12:57:17
5.0 / 5
144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است