رئیس صندوق رفاه وزارت علوم:

اجرای قانون جوانی جمعیت به ارزیابی دانشگاه ها اضافه می شود

اجرای قانون جوانی جمعیت به ارزیابی دانشگاه ها اضافه می شود

به گزارش دانشگاه فارسی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: از سال آینده اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت به ارزیابی دانشگاه ها افزوده می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، مسعود گنجی در نشست هیئت رئیسه دانشگاه نیشابور با تبریک دهه ولایت و امامت و میلاد امام هادی مقابل السلام و اعلام این خبر گفت: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری و مطالبه ایشان درباب خانواده و ترکیب و جوانی جمعیت و قانونی شدن این موضوع، وزارت علوم باتوجه به اهمیت این مسئله و اختیارات خود، از همکاری و مشارکت با دانشگاه ها در این حوزه کوتاهی نخواهد کرد.
وی در ادامه به وجود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار جوان در آستانه ازدواج در کشور اشاره و اشاره کرد: از این تعداد، حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ مجرد در دانشگاه های کشور مشغول تحصیل هستند پس ساخت خوابگاه های متاهلی به عنوان یکی از عوامل موثر در تشویق دانشجویان مجرد به ازدواج در دستور کار دانشگاه ها قرار گرفته است.
گنجی اصلی ترین رسالت صندوق رفاه دانشجویان را پرداخت وام دانشجویی عنوان نمود و اظهار داشت: ما به دنبال منزلت دانشجویان هستیم و با پرداخت وام دانشجویی تلاش می نماییم دانشجویان بی بضاعت و کم بضاعت را به سطح متوسط و بالاتر از متوسط جامعه ارتقا بخشیم. این هدف، ۸۰ درصد از بودجه کل صندوق را به خود مختص کرده است.
وی تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برمبنای قانون، حق ساخت خوابگاه را ندارد و تنها می تواند بوسیله درآمد اجاره بهای خوابگاه ها، به تجهیز آنها همت گمارد و یارانه غذا نیز در بودجه سالانه به دانشگاه ها اختصاص می یابد و فقط دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی می توانند یارانه غذا از صندوق رفاه دریافت نمایند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به صنعتی و نیمه صنعتی شدن آشپزخانه های دانشگاه هایی که هنوز بصورت سنتی به تهیه غذا اقدام می کنند، اشاره نمود و گفت: سلامت دانشجویان برای ما بسیار اهمیت دارد و با صنعتی شدن آشپزخانه ها، سلامت نخبگان جامعه تضمین خواهد شد، پس صندوق به دانشگاه های فاقد این سیستم کمک می نماید.
گنجی قبل از نشست از بخش های مختلف دانشگاه همچون خوابگاه ها و سلف سرویس بازدید نمود.
وی در این بازدید ضمن ارزیابی، خوابگاه های این دانشگاه را درجه یک عنوان نمود و از هیئت رئیسه دانشگاه خواست در توسعه خوابگاه ها، خوابگاه موجود را الگو قرار داده و برمبنای معیارهای ساخت آن عمل کنند.


منبع:

1401/04/29
21:29:54
5.0 / 5
153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است