معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

خراسان رضوی همواره مکانی برای گفت وگوی بین ادیان اسلامی بوده است

خراسان رضوی همواره مکانی برای گفت وگوی بین ادیان اسلامی بوده است

به گزارش دانشگاه فارسی مشهد ـ معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: خراسان رضوی همواره محل اندیشه و مکانی برای گفت و گوی بین ادیان اسلامی بوده است و مبدع این گفتگو ها امام رضا (ع) بوده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، هاشم داداش پور در مراسم آغازین آئین نکوداشت دانش آموختگان بین المللی سراسر کشور در مشهد اظهار نمود: گفت وگوی بین ادیان در این مکان مقدس از ۱۲ قرن قبل شروع شد و امروز پرچمدار آن رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ندای وحدت که دعوت به وحدت حقیقی است از جمهوری اسلامی به جهان اسلام مخابره می شود.
وی اضافه کرد: در این دعوت به وحدت حقیقی تمامی الزمات در آن هم چون تاکید بر اشتراکات و پرهیز از برخی اختلافات که امکان دارد بین فرق اسلامی وجود داشته باشد رعایت می شود.
برگزاری آئین نکوداشت دانش آموختگان بین المللی سراسر کشور در مشهد
در این مراسم جعفر رزاقی، مدیر کل دانشجویان بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار نمود: آئین نکوداشت دانش آموختگان بین المللی سراسر کشور همزمان با دهه امامت و ولایت و در کنار مضجع شریف منور رضوی به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد از ۲۱ تیرماه شروع شده است.
مدیر کل دانشجویان بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: این اقدام با هدف امید بخشی در ارتباطات فرهنگی ملل در بستر فرهنگ غنی ایران اسلامی، تعمیق ارتباطات عاطفی، تقویت و استمرار بخشی به ارتباطات دانش آموختگان برگزار شده است.
وی بیان نمود: مراسم نکوداشت دانش آموختگان بین المللی دختر سراسر کشور ۲۱ تا ۲۳ تیر ماه برگزار شد و آئین نکوداشت دانش آموختگان بین المللی پسر سراسر کشور هم ۲۴ تا ۲۶ تیر ماه برگزار می گردد.
رزاقی بیان نمود: در این آئین که در حرم مطهر رضوی برگزار می شود، دانشجویان بین الملل از ۲۰ ملیت و ۴۳ دانشگاه شرکت دارند و برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی برای آنها طرح ریزی شده است.
مدیر کل دانشجویان بین المللی وزارت علوم اظهار داشت: نکوداشت دانشجویان بین الملل سابقه برگزاری در سالهای گذشته را هم داشته است اما برای نخستین بار است که پس از دوران کرونا به این شکل و با نگاه تخصصی برگزار می گردد.


منبع:

1401/04/28
20:17:23
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است