در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد؛

نگرانی از تامین خوابگاه و غذای دانشجویی در شهریور

نگرانی از تامین خوابگاه و غذای دانشجویی در شهریور

دانشگاه فارسی: معاون دانشجویی دانشگاه علامه با اشاره به این که حتی یک ریال بابت هزینه های رفاهی در 1401 دریافت نکردیم، اظهار داشت: در صورت عدم تخصیص بودجه امکان ارائه خدمات رفاهی از شهریور به دانشجویان وجود ندارد.مهدی واحدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به کمبود منابع مالی در بخش دانشجویی در این رابطه توضیح داد و اظهار داشت: مشکلی که هم اکنون وجود دارد و بیشتر دانشگاه های وزارت علوم هم با آن رو به رو هستند، باتوجه به بازگشایی ۱۰۰ درصدی به دستور رییس جمهور، اعتبارات ۳ ماهه اول سال در بخش معاونت دانشجویی اختصاص نیافته است.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی اضافه کرد: به سبب انحراف بودجه ای در دو سال اخیر خیلی از بودجه های رفاهی در بخش های دیگر هزینه شده بود و ما متأسفانه پس از سال جدید به هیچ وجه تخصیص بودجه ای در بخش رفاهی نداشته ایم و با مشکل جدی در بحث تامین هزینه های لازم برای تجهیز و تعمیرات خوابگاه ها مواجه هستیم.
واحدی ضمن بیان این مطلب که در سه ماه اخیر سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات مربوط به حقوق و دستمزد را فقط تخصیص داده است، اشاره کرد: هم اکنون دانشجویان بصورت صد درصدی در خوابگاه ها اسکان دارند و توزیع ۳ وعده غذا بصورت روزانه ادامه دارد آن هم در صورتیکه دانشگاه علامه طباطبایی یکی از دانشگاه هایی است که بهترین غذای دانشجویی را ارائه می دهد و از مواد اولیه مرغوب استفاده می نماید.
وی افزود: بطور متوسط هزینه تمام شده هر پرس غذا برای دانشگاه ۵۰ هزار تومان برآورد می شود و از دانشجو بابت هر غذا میانگین ۳ هزار تومان دریافت می شود.
واحدی درباره نحوه مدیریت هزینه ها با وجود عدم تخصیص بودجه رفاهی اظهار داشت: تا حالا با بودجه هایی که سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه به دانشگاه تخصیص داده، امورات را گذرانده ایم؛ همین حالا معاونت دانشجویی بیش از ۱۰ میلیارد تومان بابت تهیه اقلام مواد اولیه و همین طور به پیمانکاران بدهکار هستیم.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه هشدار داد که اگر دولت کمک نکند به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه علامه اعلام می کنم که امکان ارائه خدمات خوابگاهی و تغذیه در شهریور ماه وجود نخواهد داشت؛ اگر بودجه های دیده شده در بودجه ۱۴۰۱ تخصیص پیدا کند، کمتر مشکل خواهیم داشت. البته با وجود همه مشکلات از همین هفته بصورت تعهدی و قرضی تعمیرات خوابگاه ها را آغاز نموده ایم.

1401/04/20
07:43:57
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است