در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد؛

کمک هزینه به دانشجویان شاهد و ایثارگر با رتبه های بالای کنکور

کمک هزینه به دانشجویان شاهد و ایثارگر با رتبه های بالای کنکور

دانشگاه فارسی: مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان دانشجویان اعلام نمود: بسیاری ازدانشجویان شاهد و ایثارگر بدون اعمال سهمیه در دانشگاه های تراز اول و فاخر پذیرفته می شوند.سید فردین تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این که چند درصد از دانشجویان شاهد و ایثارگر برای قبولی در کنکور از سهمیه استفاده می نمایند، اظهار داشت: به طور عمده به این صورت نیست که تمام دانشجویان شاهد و ایثارگر از سهمیه شاهد و ایثارگر استفاده کنند.
وی افزود: خیلی از این دانشجویان بدون اعمال سهمیه در دانشگاه های تراز اول و فاخر پذیرفته می شوند بنابراین است که اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر جشنواره ای به نام جشنواره شهید سردار سلیمانی تدارک دیده است که از رتبه های کمتر از ۵۰۰ در زیرگروه های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و همینطور رتبه های کمتر از ۳۰۰ در گروه آموزشی هنر و زبان خارجه تقدیر نماییم.
مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان دانشجویان اضافه کرد: در مقطع کارشناسی ارشد رتبه های کمتر از ۵ بدون اعمال سهمیه و در مقطع دکتری کمتر از ۳ بدون اعمال سهمیه را تقدیر کرده و آنها را بورس می نماییم.
وی اضافه کرد: در ۶ ماه اول سال به دانشجویانی که رتبه های مذکور را کسب کرده اند کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود و در ۶ ماه دوم سال و ۶ ماه های بعدی تا آخر سال تحصیلی، در صورتیکه بتوانند جز ۱۰ درصد هم ورودی های خود باشند کمک هزینه دریافت می کنند.
تقی زاده اضافه کرد: ازاین رو بین دانشجویان شاهد و ایثارگر، بسیاری دانشجوی نخبه و ممتاز داریم که در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.


منبع:

1401/04/17
15:08:28
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است