رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خبرداد؛

برنامه صندوق رفاه برای پوشش ۵۰ درصدی دانشجویان روزانه خوابگاهی

برنامه صندوق رفاه برای پوشش ۵۰ درصدی دانشجویان روزانه خوابگاهی

به گزارش دانشگاه فارسی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: هدف گذاری صندوق رفاه تحت پوشش قراردادن 50 درصدی دانشجویان روزانه دانشگاه ها است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم؛ دکتر مسعود گنجی اظهار داشت: با توجه به این که هدف گذاری صندوق رفاه دانشجویان تحت پوشش قراردادن ۵۰ درصدی دانشجویان روزانه دانشگاه ها است بدین سبب باید از نظر کیفی هم خوابگاه های دانشجویان از سطح قابل قبولی برخوردار باشند.
وی با اشاره به آمار خوابگاه های کشور، اظهار داشت: تعداد خوابگاه های کشور ۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفر و با متوسط پوشش خوابگاهی ۳۷ درصد است.
وی به ظرفیت های قوانین موجود در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ان شاء الله در آینده نزدیک شاهد نهضت خوابگاه سازی در کشور خواهیم بود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در امتداد برنامه ریزی برای تحقق قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، اظهار داشت: مساعدت های صندوق در قالب ظرفیت های قانونی تعریف شده درباب کمک به بازسازی و تجهیز فضاهای اسکان دانشجویان در خوابگاه های متاهلی از اولویت های کاری صندوق است.
وی اظهار داشت: این مهم، موجبات هموار شدن مسیر برای بهتر اجرائی کردن قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت خواهد بود برای اینکه هنگامی که دانشجویان از نیازهای مهم و اولیه زندگی دانشجویی مانند خوابگاه و مسکن دانشجویی برخوردار شوند، امنیت خاطر پیدا کرده و بیشتر تشویق به زندگی و فرزندآوری در کنار تحصیل و علم آموزی خواهند داشت.


منبع:

1401/04/14
10:58:03
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است