معاون فرهنگی وزارت علوم:

برنامه اجرایی قوانین حوزه حجاب و عفاف به دانشگاه ها ابلاغ گردید

برنامه اجرایی قوانین حوزه حجاب و عفاف به دانشگاه ها ابلاغ گردید

معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: قوانین و مقررات خوبی در حوزه حجاب و عفاف داریم و در هشت گام برنامه اجرایی تحقق اهداف این مقررات را به معاونان فرهنگی دانشگاه ها ابلاغ کردیم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری در نشست رؤسای دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در دانشگاه تبریز اظهار داشت: فعال سازی و بازسازی ساختار فرهنگی دانشگاه ها که در روزهای کرونا صدمه دیده است، مورد توجه رؤسای مراکز دانشگاهی باشد.
وی عنوان کرد: اگر ارکان فعالیت فرهنگی در دانشگاه مانند شورای فرهنگی و شوراهای نظارت فعال نشوند، زیست فرهنگی دانشگاه مبتلا به اختلال می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: در کرونا ساختار اداری بخش فرهنگی گرفتار تغییر شد و لازم است مدیران دانشگاهی نسبت به بازسازی این ساختار و استفاده از بهترین کارشناسان در این عرصه تاکید نمود.
وی اضافه کرد: ایام کرونا همه فعالیت ها در فضای مجازی تمرکز داشت اما ساختار فرهنگی ما متناسب فضای حقیقی بود که با عنایت به این تجربه، اداره فضای مجازی در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به وجود آمد.
کلانتری با اشاره رونق تدریجی فعالیتهای فرهنگی در دانشگاه ها اظهار داشت: انجمن های علمی که همچون فعال ترین تشکل های دانشجویی هستند می توانند به انجمن های علمی و فناوری تغییر نام دهند که مقدمات این کار در حال انجام می باشد.
وی عنوان کرد: با معاونت فناوری و نوآوری درحال رایزنی هستیم تا انجمن های علمی در هسته های فناور پارک های علم و فناوری حضور داشته باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در مورد وضعیت عفاف و حجاب اظهار داشت: بررسی میدانی نشان داده است وضعیت حجاب و عفاف رو به بهبود است چون که با از سرگیری آموزش حضوری از اختلالی که در جامعه پذیری دانشجویان در دوران کرونا اتفاق افتاد، فاصله می گیریم.
وی تصریح کرد: قوانین و مقررات خوبی در حوزه حجاب و عفاف داریم و در هشت گام برنامه اجرایی تحقق اهداف این مقررات را به معاونان فرهنگی دانشگاه ها ابلاغ کردیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در انتهای سخنان خود تصریح کرد: محور برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها، دانشجویان هستند و باید با مخاطب شناسی دقیق برای این قشر برنامه ریزی نماییم ولی باید برنامه های خاص اساتید و کارکنان هم مورد توجه کافی باشد.

1401/03/11
14:10:55
5.0 / 5
242
تگهای خبر: آموزش , اساتید , انجمن , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است