دیدار دانشجویان با رئیس دانشگاه شریف؛

بهبود فضاهای فرهنگی در دانشگاه و شفافیت مالی

بهبود فضاهای فرهنگی در دانشگاه و شفافیت مالی

نمایندگان تشکل های دانشجویی در نشستی با رئیس دانشگاه شریف، خواهان توجه به وضعیت روحی و روانی دانشجویان و افزایش امید در بین آنها و بهبود فضاهای فرهنگی در دانشگاه و شفافیت مالی شدند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه شریف، تعدادی از دانشجویان و فعالین گروههای دانشجویی در دیداری با دکتر جلیلی، رئیس دانشگاه شریف به طرح دغدغه ها و دیدگاه های خود پرداختند.
در ابتدای جلسه نمایندگان تشکل های دانشجویی هر یک نقطه نظرات و پیشنهادات خویش را در جهت ارتقای کمی و کیفی فعالیتهای دانشجویی عرضه کرده و خواهان توجه بیشتر دانشگاه در ایجاد بسترهای لازم توسعه فعالیتهای این تشکل ها شدند.
در این جلسه انجمن های علمی دانشجویی، کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، نشریه های دانشجویی و برخی از مدیران معاونت فرهنگی دانشگاه حضور داشتند.
از دیگر موارد پر تکرار در جلسه توجه به وضعیت روحی و روانی دانشجویان و افزایش امید در بین آنها، بازگشایی استخر دانشگاه، تخصیص ظرفیت کافی از پارکینگ به دانشجویان و استادان، پیگیری وضعیت دو دانشجوی بازداشتی، بهبود فضاهای فرهنگی در دانشگاه و شفافیت مالی بود.
در ادامه دکتر جلیلی انتقاد دانشجویان را نشانه دغدغه مندی و دلسوزی آنها برای بهبود شرایط دانشجویان و دانشگاه دانست و نکاتی را در مورد مشکلات دانشجویان بیان کرد.
رئیس دانشگاه توجه بیشتر به وضعیت روحی، روانی و عاطفی دانشجویان را امری مهم دانست و اظهار داشت: افسردگی وجود دارد، امید و انگیزه میان دانشجویان کم شده است و تکلیف جمع ما برگرداندن باردیگر امید به دانشگاه است.
جلیلی بازگشایی استخر دانشگاه برای تابستان پیش رو را غیر ممکن خواند و اظهار داشت: با عنایت به جدی بودن مشکل استخر و هزینه بالای تعمیر پیشبینی می شود، استخر برای ترم پاییز آماده بازگشایی شود اما می توانیم تا آن زمان استخر دیگری را برای دانشگاه اجاره نماییم تا اعضای خانواده شریف در این زمان از آن استفاده کنند.
رئیس دانشگاه تجربه دانشگاه بدون خودرو را بسیار دلپذیر دانست و اضافه کرد: با عنایت به حضور بیشتر دانشجویان و استادان فضای پارکینگ دانشگاه اشباع شده است که تلاش می نماییم با بررسی دقیق و کسب اطمینان از تکمیل ظرفیت پارکینگ توسط دانشگاه برای روزهای شنبه تا چهارشنبه ۵ طبقه از پارکینگ را برای دانشگاه رزرو نماییم.
جلیلی در مورد پیگیری پرونده امیر حسین مرادی و علی یونسی اظهار داشت: تلاش ها و تعاملات ما نتایج رضایت بخشی داشته بعنوان مسئول دانشگاه و پدر معنوی این دو دانشجو با هماهنگی خانواده هایشان مبحث را پیگیری می کنم. همینطور برای فراهم شدن شرایط ادامه تحصیل این دو دانشجو نامه نگاری و پیگیری کرده ایم و فکر می نماییم شرایطش فراهم گردد.
جلیلی بازگشایی درب های دیگر دانشگاه را برای ترم پاییز قابل انجام دانست و اظهار داشت: با عنایت به کمبود نیروهای حراست هم اکنون امکان بازگشایی درب های دیگر دانشگاه را نداریم.


منبع:

1401/02/20
12:36:02
5.0 / 5
315
تگهای خبر: انجمن , پاییز , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است