دستاوردی دیگر از محققان ایرانی؛

استفاده از فلس ماهی برای ترمیم استخوان

استفاده از فلس ماهی برای ترمیم استخوان

تیم استارتاپی واحد علوم و تحقیقات، چگونگیˮ استفاده از فلس ماهی و پلاسمای غنی از پلاکت برای تولید داربست سلولیˮ که می تواند در ترمیم استخوان نقش داشته باشد، همزمان با چهل سالگی دانشگاه آزاد اسلامی و در رویداد ˮعصر امیدˮ به معرض نمایش می گذارد.


به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر پرگل قوام مصطفوی بعنوان نماینده این استارتاپ درباب حضور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «عصر امید» اظهار داشت: حضور در این رویداد با در نظر گرفتن اهمیت ارتباط دانش و صنعت و این که ایده های باارزش دانشجویان و استادان بصورت تجاری درخواهد آمد، بسیار مهم و لازم است.
وی در ارتباط با ایده مطرح شده در این رویداد با عنوان" استفاده از فلس ماهی و پلاسمای غنی از پلاکت برای تولید داربست سلولی" اظهار داشت: با توجه به این که امروزه توجه فراوانی به ترکیبات طبیعی دریا می شود، ایده ارائه شده استفاده از فلس ماهی آسلولار بعنوان داربست سلولی را معرفی می کند که می تواند در ترمیم استخوان نقش داشته باشد.
به گفته قوام مصطفوی، ساختار ارائه شده بعنوان ماده ای مناسب برای جای گذاری در نقایص استخوانی در حیطه دامپزشکی، دندانپزشکی و پزشکی پیشنهاد می شود.
وی اضافه کرد: همین طور این ایده، می تواند بعنوان محصولی جدید و مناسب به شرکت های متولی تولید بافت های پیوندی بمنظور تولید و عرضه مورد توجه قرار گیرد.

رویکرد دارو، تجهیزات پزشکی و فراسودمندها در عصر امید بررسی می شود
قوام مصطفوی بر لزوم حمایت واحد علوم و تحقیقات و سازمان مرکزی، اطلاع رسانی صحیح و جذب شرکت های سرمایه گذار برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد اصرار کرد و اظهار داشت: امیدوار هستم توجه به تجاری سازی ایده ها محدود به این رویداد نباشد و به این مهم توجه ویژه ای شود.
قوام مصطفوی، دکترحمیدرضا فتاحیان، دکتر عبدالمحمد کجباف زاده و دکتر نیکتا منصوری در زمینه ایده و استارتاپ واحد علوم و تحقیقات با رویکرد دارو، تجهیزات پزشکی و فراسودمندها در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که با شعار «عصر امید» از هشتم تا یازدهم خرداد در مصلی تهران برگزار می شود، حضور فعال دارند و پاسخگوی علاقمندان هستند.


1401/03/03
15:02:20
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است