ویژه دانشجویان؛

جشنواره بین المللی فرهنگ ملل تیرماه

جشنواره بین المللی فرهنگ ملل تیرماه

به گزارش دانشگاه فارسی مدیرکل امور دانشجویان بین الملل سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: جشنواره بین المللی فرهنگ ملل تیرماه سالجاری به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار می گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، جعفر رازقی با بیان این خبر اظهار داشت: جشنواره بین المللی فرهنگ ملل با حضور دانشجویان بین المللی کشور تیرماه سالجاری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین، با هدف، عمق بخشی در ارتباطات فرهنگی ملل در بستر فرهنگ غنی ایران اسلامی، آشنایی دانشجویان با فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم و صنایع دستی کشورهای مختلف برگزار می شود.
وی اضافه کرد: تعمیق و جهت دهی به اوقات فراغت دانشجویان بین الملل و ترویج پیام دوستی، همدلی و مودت بین فرهنگ های متفاوت و دانشجویان غیرایرانی را از دیگر اهداف این جشنواره بیان کرد.
مدیر کل امور دانشجویان بین المللی عنوان کرد: در این جشنواره دانشجویان بین الملل شاغل به تحصیل در کشور به معرفی ظرفیت های فرهنگی، تاریخی، آداب و رسوم کشور خود می پردازند.
رازقی بیان نمود: در بخش مسابقه جشنواره به منظور معرفی دستاوردهای علمی، آداب و رسوم و فرهنگ نمایشگاه فرهنگ ملل غرفه های کشورهای مختلف برگزار می شود و غرفه های برگزیده در زمینه های فرهنگ و تاریخ، هنرهای تجسمی، متون ادبی، صنایع دستی، غذای محلی، غرفه آرایی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مدیر کل امور دانشجویان بین المللی افزود: همینطور مسابقه ویژه در دو بخش ذیل ارائه خواهد شد و غرفه های برگزیده در دو بخش ۱- مقاومت و بیداری اسلامی در آثار و فرهنگ کشور متبوع ۲- نمایش قرابت های فرهنگی، تاریخی، آداب و رسوم و ادبیات فیما بین ایران و کشور متبوع معرفی خواهند شد.
رازقی در انتها اظهار داشت: علاوه بر آن در خلال بازه زمانی جشنواره کارگاه های دانش افزایی و مهارت افزایی ویژه دانشجویان بین المللی برگزار می شود و دانشجویان از اماکن گردشگری شهر قزوین بازدید خواهند داشت.
گفتنی است جشنواره بین المللی فرهنگ ملل تیرماه سالجاری به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار می شود.


منبع:

1401/02/10
12:13:35
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است