رئیس صندوق رفاه دانشجویان:

افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها هزینه بر است

افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها هزینه بر است

به گزارش دانشگاه فارسی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاهها را هزینه بر دانست و اظهار داشت: در بودجه دانشگاه ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مسعود گنجی در نشست معاونین دانشجویی و دبیران مناطق ده گانه دانشگاه های سراسر کشور که در محل این سازمان انجام شد اظهار داشت: دو ماموریت اصلی صندوق رفاه در زمینه تغذیه و خوابگاه ها است و در هر دو حوزه آماده کمک به دانشگاه ها هستیم ولی در حوزه تغذیه نیاز به تخصیص اعتبار جدی از جانب دولت داریم.
وی با اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها از نیمسال دوم آنرا برای دانشگاه ها هزینه بر دانست و اظهار داشت: در بودجه دانشگاه ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی پیش بینی شده است که باید توسط دولت جبران شود.
وی اضافه کرد: در دو سال اخیر به سبب کرونا آموزش حضوری در دانشگاه ها و حضور دانشجویان در خوابگاه ها در حداقل بود ولی اکنون شاهد حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه ها هستیم که این مساله نیاز به تجهیز و نوسازی و آماده سازی خیلی از خوابگاه ها دارد و نیازمند حمایت بودجه ای است.
گنجی پیرامون تأخیر در پرداخت وام های دانشجویی در ابتدای سال تحصیلی جاری اظهار داشت: سامانه ثبت نام تسهیلات از آبان ماه باز بود و در صورت تکمیل روند ثبت نام از طرف دانشگاه ها پرداخت انجام می شد و اکنون نیز با تأیید دانشگاه ها، تسهیلات دانشجویان در اسرع وقت پرداخت می شود.
وی از معاونت های دانشجویی درخواست نمود در حوزه تسهیلات دانشجویی اطلاع رسانی کنند و روند تکمیل تقاضاهای دانشجویان را به سرعت انجام دهند.


منبع:

1400/10/26
12:22:17
5.0 / 5
291
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است